3 książki dla początkujących biegaczy

Lato to czas, kiedy wiele osób zaczyna poważniej myśleć o sporcie – a szczególnie o bieganiu. Mogłoby się wydawać, że ten sport nie wymaga dużego przygotowania – jest to częściowa prawda. Istnieje wiele technik biegania, a ich znajomość pozwoli na osiąganie najlepszych rezultatów i ochronę przed kontuzją. Jakie książki o bieganiu są najpopularniejsze? Którzy autorzy szczegółowo omówili bieganie dla początkujących?

Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!

Idealna książka dla wszystkich, którzy zaczynają biegać i chcą w tym postanowieniu wytrwać. Zawiera dokładnie to, czego takie osoby potrzebują. To szereg porad dotyczących rozpoczynania biegania, planowania treningów, różnych technik, odżywiania, ćwiczeń niezbędnych biegaczom czy sposobów leczenia najczęstszych kontuzji. Zastosowanie tych rad sprawi, że bieganie będzie zdrowe, bezpieczne, a przede wszystkim stanie się niezwykłą przyjemnością.

Jak zacząć biegać – Kirkham Sara

Świetna propozycja dla osób, które chcą zacząć biegać, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Zawiera wiele porad oraz ciekawostek dotyczących wszelkich kwestii związanych z bieganiem, między innymi planowania treningów, wyboru pory dnia, odpowiedniego stroju i obuwia, dobory trasy, odżywiania oraz ćwiczeń. Pomaga doskonalić technikę biegania, ale również ją urozmaicić, by bieganie nigdy nie stało się nudne. Dzięki takim poradom  przygoda z bieganiem będzie trwała długo i ciągle będzie sprawiała radość.

Szczęśliwi biegają ULTRA – Krzysztof Dołęgowski, Magdalena Ostrowska – Dołęgowska

To książka o bieganiu, która zaraża pasją do biegania. Pokazuje, jak piękne jest życie biegacza, jak bogate i jak ciekawe. Oczywiście początkujący biegacz nie jest w stanie osiągnąć tego, co bohaterowie, ale może sobie wystawić taki cel długoterminowy. To opowieść o parze, którą łączy miłość do siebie i miłość do biegania. Zawiera też liczne porady, praktyczne wskazówki, a także ciekawostki dotyczące górskich ultramaratonów. Pozycja obowiązkowa na półce każdego biegacza!