Jak dbać o samochód by służył latami

Często mówi się, że samochód to tzw skarbonka, ponieważ ciągle trzeba do niego dokładać finanse, co niestety nie jest nam z reguły na rękę, szczególnie że awarie pojazdów z reguły następują nagle, co też wiąże się z niezaplanowanym wydatkiem…No cóż życie można by rzec, ale czy da się ustrzec niemiłych niespodzianek a jeśli nie to chociaż uniknąć pewnych wydatków by zminimalizować koszta naprawy?

Warto zakupić odpowiedni olej silnikowy, co bezpośrednio przełoży się nie tylko na ekonomikę jazdy poprzez dobrą pracę silnika ale w dłuższej perspektywie może przyczynić się do jego dłuższej pracy bez zbędnych usterek. Oczywiście kwestią indywidualną pozostaje tutaj nasze dbanie o auto i to jak nam na nim zależy. Jeśli jednak przyjmiemy, że zaliczamy się do grona osób, które chcą by posłużyło ono nam jak najdłużej w „zdrowiu i szczęściu” wiąże się to min z zakupem właściwego oleju silnikowego takiego jak olej selenia 10W-40.

Czym cechuje się olej selenia 10W-40?

wpływ oleju na silnikJedną z głównych zalet o których należy tutaj wspomnieć to możliwość stosowania go w pojazdach, które są wyposażone w katalizator spalin lub jeżdżących na paliwo ekologiczne. Jak wiadomo przy obecnej słusznej „nagonce” związanej z ekologią, ( bo kto jak nie my sami ma zadbać o naszą matkę Ziemię ) taka cecha jest jak najbardziej na miejscu. Taka polityka jest spowodowana min zbyt dużym poziomem smogu, który niestety nam wszystkim utrudnia życie. Warto więc zainwestować w olej silnikowy typu Selenia 10W40, czym przyczynimy się do podwyższenia jakości naszego powietrza jak i zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ dobry olej to podstawa i powie o tym każdy doświadczony kierowca.

Można upiec kilka pieczeni na jednym ogniu-ekologia, ekonomia wydatków jak i komfort jazdy…wniosek tutaj nasuwa się sam i chyba nie ma wątpliwości co do tego czy warto zainwestować w jakościowy olej, ponieważ jest to tzw inwestycja na przyszłość. Olej Selenia 10W-40 może być również stosowany w silnikach o dużej mocy, co daje przykład iż jest to produkt o szerokiej gamie zastosowania.