Dieta poświąteczna – co jeść, by zrzucić świąteczne kilogramy

Dieta poświąteczna brzmi może niepoważnie, ale jest jak najbardziej poważną sprawą. Po Świętach nasze żołądki są pełne pysznych potraw, a kilogramy odkładają w postaci zmagazynowanej wody. Czujemy się ciężko i trudno nam wrócić do zdrowych nawyków. Jeśli zastanawiasz się, co jeść, by zrzucić świąteczne kilogramy, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Sięgnij po zdrowe zamienniki

Świąteczna dieta obfituje w tłuste dania, które dodatkowo spożywamy w nadmiarze. Być może przyzwyczailiśmy się przez ten czas do chrupiących pierniczków, słodkiego makowca i karpia smażonego w horrendalnej ilości oleju. By zrzucić poświąteczne kilogramy, trzeba z tym wszystkim zerwać. Będzie to jednak bardzo trudne, więc proponujemy te przyjemności zastąpić zdrowymi zamiennikami. Zamiast pierniczków zjedz zdrowe ciasteczka na bazie płatków owsianych i miodu. Karpia zamień na pieczoną rybę w Twoim ulubionym sosie. To proste kroki, które nie zaskoczą organizmu, a pomogą w zrzuceniu świątecznych kilogramów.

Jak zrzucić świąteczne kilogramy? Pij wodę!

Spożywanie płynów jest bardzo ważne, a jeszcze ważniejsze, gdy nasze ciała dosłownie napuchły od nadmiaru jedzenia. Powrót do zdrowej diety jest oczywiście kluczowy, ale bardzo możliwe, że wystarczy picie dużej ilości wody. To przyspieszy nasz metabolizm i zmusi organizm do oczyszczenia. Aby zrzucić świąteczne kilogramy, warto dodać do wody trochę cytryny lub grejpfruta.

Jedz większą ilość warzyw i owoców

KIedy chcesz zrzucić świąteczne kilogramy, musisz pamiętać o warzywach i owocach. Możliwe, że przed Świętami jadłeś ich sporo, ale – tutaj pewnie się uśmiechniesz – po tym okresie powinieneś jeść ich jeszcze więcej. Mają mało kalorii, przyspieszają metabolizm i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Zaleca się, aby warzywa dołączyć do każdego posiłku, a owoce przynajmniej do dwóch (gdy spożywamy pięć). Ale uwaga, dieta nie może opierać się tylko na nich!

Dieta pudełkowa

Prawie wszyscy po Świętach jesteśmy rozleniwieni. Wprawdzie chcemy zrzucić zbędnego kilogramy, ale jednak jakoś nam się nie mamy sił na szukanie przepisów i spędzanie czasu w kuchni. Dodatkowo pracy w Nowym Roku zawsze jest jakoś więcej.

Właśnie z myślą o takich sytuacjach powstała dieta pudełkowa. Już właściwie w każdym mieście znajdziesz firmę, która się tym zajmuje. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę np. dieta pudełkowa Łódź i dobierzesz dietę dostosowaną do Twoich potrzeb. To bardzo dobre rozwiązanie, które szybko wdroży nowe nawyki żywieniowe i ułatwi zgubienie poświątecznych kilogramów.

Przyznajemy, trudno jest pozbyć się dodatkowych kilogramów po Świętach, a jeszcze trudniej wrócić do zdrowego jadłospisu. Na szczęście, jeśli ograniczymy drobne przyjemności i będziemy spożywać dużą ilość płynów, wszystko powinno wrócić do normy. Pamiętaj jednak, że źle dobrane diety mogą wyrządzić wiele szkód! Dlatego nie warto próbować na własną rękę. Czasami lepiej wykupić po prostu pakiet diety pudełkowej, bo ją przygotowują profesjonaliści, lub skonsultować z dietetykiem.