Jak być gentlemanem?

Jak być gentlemanem bez względu na czas, ubiór i okoliczności? Dowiesz się z tego artykułu!  Ale ostrzegamy: nie dowiesz się, jaką markę butów i zegarka wybrać, by stać się gentlemanem. Bo to nie o to tu chodzi!

 

Nie bądź dziadkiem

Jeśli jesteś na wykładzie, prezentacji lub jakimkolwiek miejscu, w którym zajmuje się miejsce siedzące, a Ty przyszedłeś wcześniej i zająłeś najlepsze dla siebie – pilnuj go jak oka w głowie – oczywiście jeśli chcesz być postrzegany jako burak. Gentleman wstaje, kiedy do pomieszczenia wchodzi kobieta. Jeśli rozgląda się za miejscem dla siebie i nie może go znaleźć, on proponuje jej swoje krzesło. Oczywiście nie w każdej sytuacji można zachować się w ten sposób, nie próbuj tego np. kiedy jesteś ze swoją partnerką – wtedy ona jest najważniejsza – doradza specjalista z portalu Modamagazyn.

 

Przepraszaj

Wielu mężczyzn nie przeprasza lub przeprasza w sposób nieszczery – byle odhaczyć to zadanie jako zrealizowane. Przepraszanie może wydawać się oznaką słabości i przyznania się do błędów, jednak prawdziwy gentleman potrafi odróżnić przepraszanie za siebie od przepraszania za swoje czyny. Jeśli zatem jakakolwiek bliska ci osoba daje do zrozumienia, że została przez ciebie urażona, a ty masz ambicje by stać się gentlemanem, musisz dowiedzieć się, co dokładnie się stało i przeprosić za to, że nie uwzględniłeś w swoim zachowaniu jej kobiecej wrażliwości.

 

Jak być gentlemanem? Nie przeklinaj

Ta zasada nie wymaga długiego rozwinięcia. Po prostu nie przeklinaj przy kobietach, bez względu na miejsce i okoliczności. To zawsze źle wygląda.

 

Nie przerzucaj odpowiedzialności

Fałszywego gentlemana najłatwiej rozpoznać za kierownicą samochodu. Jeśli podróżujesz z partnerką i oczekujesz, że ona będzie nawigować i denerwujesz się na nią, kiedy źle cię poprowadzi – dajesz się poznać jako chłopiec, nie mężczyzna. Po pierwsze, powinieneś sam zaplanować trasę. Jeśli tego nie zrobiłeś, pasażer może ci pomóc, ale nie musi. Jeśli się zgubicie, musisz znaleźć właściwą drogę. Okazywanie złości w takiej sytuacji jest okazywaniem braku kultury i szacunku.