Jak wybrać karmę dla psa?

Zastanawiasz się, jak wybrać karmę dla psa? Karma sucha czy mokra? Domowe jedzenie, a może BARF? Ile opiekunów psów, tyle opinii na temat wyboru karmy i żywienia ich zwierzęcia. Tak naprawdę pewne zasady są uniwersalne i warto kierować się nimi, by wybrać właściwą karmę i długo cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją swojego psa.

Jak wybrać karmę dla psa, żeby był zdrowy?

Najbardziej istotny jest oczywiście skład karmy. Warto przeczytać zarówno skład, jak i poznać znaczenie, jakie dla psa mają poszczególne składniki. Pierwszym na liście składnikiem jest ten, którego jest najwięcej. Powinno być to mięso, a jego zawartość powinna wynosić kilkadziesiąt procent. Najlepsze karmy dla psów zawierają 60-80% mięsa. Jeśli chodzi o gatunek mięsa – warto kierować się upodobaniami pupila. Obiegowa opinia na temat mięsa kurczaków jest negatywna, dlatego lepszym wyborem prawdopodobnie będzie jagnięcina lub dziczyzna. Mięso z tych zwierząt jest zdrowsze, a zwierzęta nie były karmione paszami pełnymi sztucznych dodatków.

Owoce i warzywa w składzie karmy

karma dla psa od DeheusW składzie karmy powinny znaleźć się także warzywa i owoce. Ułatwiają one trawienie i dostarczają psu wielu witamin i błonnika. Pozostałe składniki odżywcze i mineralne powinny znajdować się na ostatnim miejscu. Większość dostępnych na rynku karm zawiera także zboża. Zdania na temat tego, czy psy potrzebują w ogóle tego typu węglowodanów są podzielone. Z pewnością zboża nie powinny stanowić więcej niż 10-20% karmy.

Czy pies może jeść wyłącznie suchą karmę?

Jeśli karma jest zbilansowana i dobrej jakości, pies może żywić się wyłącznie tym rodzajem pożywienia. Jego organizm przystosowuje się do trawienia tego typu karmy i przyzwyczaja, co pozytywnie wpływa np. na regularność wypróżnień. Jeśli jednak pies z jakiegoś powodu nie chce jeść suchej karmy, warto urozmaicić ją karmą mokrą lub jedzeniem domowym lub poszukać  takiej karmy suchej, którą pies po pierwsze polubi, a po drugie będzie ona odpowiednia dla jego organizmu, kondycji oraz sierści. My możemy natomiast zapewnić, że karma dla psa Besterfood  to inwestycja w jego zdrowie!