Jak zachować się na pierwszej randce?

Jak zachować się na pierwszej randce, żeby nie popełnić żadnego faux pas? Wszyscy się nad tym chociaż raz zastanawialiśmy.  Pierwsze spotkanie może przecież zaważyć na całej znajomości! Mówi się, że to pierwsze kilka sekund decyduje o tym, czy kogoś polubimy czy też nie, dlatego warto zadbać o to, by zrobić dobre wrażenie już na wstępie znajomości. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zachować się na pierwszej randce i dobrze wypaść, sprawdź nasz poradnik.

Zadbaj o swój image

Ubierz się stosownie do okazji i miejsca, w które idziecie, jednak nie zapominaj o swoim własnym stylu. Mężczyzna wcale nie musi zakładać garnituru, a kobieta być może bardziej swobodnie będzie czuła się w spodniach niż w odkrytej sukience. Pamiętaj, że podstawa to czysty ubiór i ładny zapach. 

Wybierz odpowiednie miejsce i czas

Nie umawiaj się na randkę, jeśli zaraz po niej idziesz na fitness lub widzisz się z przyjaciółmi. Poświęć całą swoją uwagę tej jednej osobie, nie spiesz się i nie ograniczaj czasu Waszego spotkania. Umówcie się w miejscu, w którym oboje będziecie czuć się komfortowo, ale nie musicie stawiać na typową restaurację. Pozwólcie ponieść się fantazji i wybierzcie się w jakieś nietypowe miejsce. W tym przypadku jednak wciąż obowiązuje zasada: jeśli nie wiesz, jak zachować się na pierwszej randce, lepiej zachowaj się nad wyraz dostojnie niż zbyt luźno.

Znajdź temat do rozmowy

Przed randką nie musisz spisywać całej listy pytań do swojego współtowarzysza. Zdaj się na spontaniczność albo zdecyduj się na atrakcje, które same podsuną Wam temat do rozmowy. Pójdźcie do kina, a po seansie naturalnym tematem będzie rozmowa o filmie. Możecie też pójść na rolki, kręgle albo laserowy paintball. To wzbudzi w Was emocje, które sprawią, że łatwiej znajdziecie wspólny język i szybciej się ze sobą zżyjecie.

Utrzymuj kontakt

Nie tylko mów, ale również aktywnie słuchaj i reaguj na wszystko, co robi druga strona. Nie bój się spojrzeć jej w oczy, utrzymuj kontakt wzrokowy i pozwól sobie na subtelny dotyk, głaskanie dłoni lub przytulenie. Tutaj reguła jest jedna – czytaj sygnały, które wysyła druga strona i śmiało reaguj.

A przede wszystkim… Bądź sobą!

Jeśli nie wiesz, jak zachować się na pierwszej randce, zachowuj się zwyczajnie. Niczego nie udawaj, bądź sobą i ciesz się chwilą. Jeśli się zrelaksujesz i będziesz się po prostu dobrze bawić, pierwsza randka na pewno nie będzie tą ostatnią 🙂