Jak znaleźć hobby?

Jak znaleźć hobby? Być może masz stałą pracę, nieźle zarabiasz, a wokół Ciebie nie brak życzliwych, ceniących Twoje towarzystwo osób, ale jednak czegoś Ci brakuje.  Myślisz wtedy nad jakimś hobby, lecz nie wiesz, od czego zacząć. Zobacz, jak znaleźć pasję!

Określ, czego brakuje Ci najbardziej

Zwykle hobby jest uzupełnieniem naszego życia – “zapełnia” ono braki i pozwala na jakiś czas oderwać się od obowiązków. Aby znaleźć pasję, zastanów się więc, jaki charakter ma Twoja praca i czego Ci w niej brakuje. Jeśli na przykład dużo czasu spędzasz na siedząco, rozważ udanie się na zajęcia sportowe. Ale w przypadku, gdy w pracy masz bardzo dużo ruchu, postaw na coś spokojniejszego. Może zdobienie paznokci lub czytanie komiksów?

Przypomnij sobie, o czym zawsze marzyłeś

Jak znaleźć hobby? Cofnij się pamięcią do dzieciństwa! Może chciałeś zostać pływakiem? A może marzyło Ci się czesanie głów znanych osób? Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na wcielenie w życie swoich marzeń. Zawsze warto, chociażby miało to być “tylko” hobby i podejście typowo amatorskie. Zastanów się, co pasjonowało Cię w dzieciństwie i wczesnej młodości i… po prostu za tym idź.

Pomyśl o pieniądzach

Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy chcemy na hobby zarabiać, czy też zupełnie nam na tym nie zależy. Jeśli chcielibyśmy, aby nasza pasja pozwoliła nam dorzucić kilka groszy do domowego budżetu, to weźmy pod uwagę aktywności, na których można zarobić – na przykład przygotowywanie biżuterii, pisanie bloga lub nauczanie kogoś języka. Czytanie książek czy gotowanie w domowym zaciszu (jeśli nie planujemy otwierać cateringu) raczej nie przyczynią się do zastrzyku gotówki!

Jak znaleźć hobby, gdy mamy naprawdę mało czasu?

Nie jest prawdą, że posiadanie hobby to “luksus” przeznaczony wyłącznie dla osób, które mają mnóstwo wolnego czasu. Nawet wtedy, gdy nasz grafik jest bardzo napięty, możemy znaleźć pasję dla siebie. W tramwaju, którym jedziesz do pracy, możesz przecież czytać książki lub oglądać na tablecie stare, czarno-białe filmy. Natomiast pojedyncze leniwe popołudnie wykorzystaj na tworzenie rękodzieła. Ważne, by nie “zalec” na kanapie, lecz starać się urozmaicić sobie czas! Jak więc znaleźć hobby, mając mało czasu? Wystarczy zastanowić się nad tym, co sprawia nam przyjemność, a zajęcie szybko się znajdzie.