Please select facebook feed.

Kiedy się oświadczyć?

Jeśli od jakiegoś czasu jesteś w związku być może zastanawiasz się, czy to już odpowiedni moment na oświadczyny. Wątpliwości są w takiej sytuacji całkowicie naturalne. Skąd jednak wiedzieć, czy wątpliwości są uzasadnione i powinny powstrzymać przed tym krokiem, czy może są tylko obawą przed zmianami i zaangażowaniem? Zobacz, kiedy się oświadczyć i po czym poznać, że to ta jedyna, a kiedy oświadczyny to nie najlepszy pomysł.

Akceptujesz jej wady

To żadna sztuka kochać ideał za wszystkie dobre cechy, jakie posiada. Sztuką jest dostrzegać słabości i mimo to kochać. Jeśli wady twojej dziewczyny doprowadzają cię do szału, krytykujesz je otwarcie wśród znajomych, również w jej obecności i masz nadzieję, że po ślubie ona się zmieni – to jesteś na dobrej drodze do szybkiego rozwodu. Zastanów się więc zanim się oświadczysz, jakie emocje wzbudzają w tobie słabości twojej dziewczyny i czy potraficie rozwiązywać spory.

Dobrze się znacie

Przed oświadczynami musicie poznać się w wielu różnych sytuacjach, również tych trudnych i wymagających współpracy czy poświęcenia się dla drugiej osoby. Jak dobrze znasz swoją dziewczynę? Czy wiesz, czego się obawia i jak wyobraża sobie swoją przyszłość z tobą oraz czy ty wiesz, co możesz jej zaoferować? Musisz jednak wiedzieć, że poznawanie drugiej osoby nigdy się nie kończy i jeśli jesteście ze sobą dłużej niż 3 lata, prawdopodobnie nie ma potrzeby dłużej zwlekać, a jeśli oboje zbliżacie się do 30stki, planujecie dzieci i wszystko układa się dobrze, nie powinieneś czekać dłużej niż 2 lata od początku związku. Organizacja ślubu zajmie wam z pewnością kolejny rok.

Jesteś i chcesz być wierny

Wierność jest podstawą związku, a na ślubie obiecasz być wierny i uczciwy do śmierci, a nie do momentu, w którym wszystko układa się dobrze. Dlatego musisz być pewny, że potrafisz rozwiązywać najtrudniejsze problemy w swoim związku i jesteś odporny na powierzchowne uczucia, które mogą ci się przytrafić i zniszczyć małżeństwo. Jeśli rodzina dopytuje, kiedy zaręczyny, a ty nie jesteś pewny tej decyzji – daj sobie czas.