Kiedy się oświadczyć?

Jeśli od jakiegoś czasu jesteś w związku, być może zastanawiasz się, czy to już odpowiedni moment na oświadczyny.  Po głowie chodzi ci pytanie: kiedy się oświadczyć? Prawdopodobnie masz też wątpliwości. Skąd jednak wiedzieć, czy są uzasadnione i powinny powstrzymać przed tym krokiem? Może są tylko obawą przed zmianami i zaangażowaniem? Zobacz, kiedy się oświadczyć i po czym poznać, że to ta jedyna.

Akceptujesz jej wady

To żadna sztuka kochać ideał za wszystkie dobre cechy, jakie posiada. Sztuką jest dostrzegać słabości i mimo to wciąż kochać. Jeśli wady twojej dziewczyny doprowadzają cię do szału, krytykujesz je otwarcie wśród znajomych, również w jej obecności, i masz nadzieję, że po ślubie ona się zmieni – to jesteś na dobrej drodze do szybkiego rozwodu. Zastanów się więc zanim się oświadczysz. Jakie emocje wzbudzają w tobie słabości twojej dziewczyny? Potraficie rozwiązywać spory?

Dobrze się znacie

Przed oświadczynami musicie poznać się w wielu różnych sytuacjach, również tych trudnych i wymagających współpracy czy poświęcenia. Jak dobrze znasz swoją dziewczynę? Czy wiesz, czego się obawia i jak wyobraża sobie swoją przyszłość z tobą? Wiesz, co możesz jej zaoferować? Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że poznawanie drugiej osoby nigdy się nie kończy. Jeśli jesteście ze sobą dłużej niż 3 lata, prawdopodobnie nie ma potrzeby dłużej zwlekać. Jeśli zaś oboje zbliżacie się do 30stki, planujecie dzieci i wszystko układa się dobrze, nie powinieneś czekać dłużej niż 2 lata od początku związku. Organizacja ślubu zajmie wam z pewnością kolejny rok.

Jesteś i chcesz być wierny

Wierność jest podstawą związku, a na ślubie obiecasz być wierny i uczciwy do śmierci, nie do momentu, w którym wszystko układa się dobrze. Dlatego musisz być pewny, że potrafisz rozwiązywać najtrudniejsze problemy w swoim związku i jesteś odporny na powierzchowne uczucia, które mogą ci się przytrafić i zniszczyć małżeństwo. Jeśli rodzina dopytuje, kiedy zaręczyny, a ty nie jesteś pewny tej decyzji – daj sobie czas.

Kiedy się oświadczyć?

Jeśli jesteś już pewny, że chcesz się oświadczyć, zaczynasz prawdopodobnie myśleć nad właściwym momentem. Wielu mężczyzn ma ten problem. Urodziny? Boże Narodzenie? Walentynki? Odradzamy oświadczyny w trakcie świąt. Jeśli coś pójdzie nie tak, dane wydarzenie będzie się wam źle kojarzyć do końca życia. Lepiej zrobić to np. w rocznicę związku. Dobrym pomysłem są też oświadczyny w zwyczajny dzień. Wybranka będzie wtedy zaskoczona, a niepozorna data nabierze zupełnie innego znaczenia.