Książki o siatkówce

 

Siatkówka to sport, który kocha wiele osób – szczególnie, że polskie drużyny i polska reprezentacja odnosi w tej dziedzinie sukcesy. Dlatego dla fanów siatkówki idealnym prezentem może okazać się książka dotykająca tej tematyki. Jakie książki o siatkówce są najbardziej popularne? Oto kilka propozycji.

„Wszystkie barwy siatkówki” – Marcin Prus

To książka idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze siatkówki. Bo zazwyczaj widzimy tylko jedną stronę – pełną sukcesów, zachwytów, sławy i pieniędzy. Jednak chce się też poznać tą drugą stronę – pełną wysiłku, pracy, trudności. Jak każdy sport bowiem – siatkówka również ma swoją ciemną stronę. To często radzenie sobie ze stresem, presją, odpowiedzialnością, porażki, relacje z klubem, zawodnikami, rodziną. A to wszystko opisane z perspektywy sportowca – wielokrotnego reprezentanta Polski, który dzieli się swoimi odczuciami, doświadczeniem.

Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break – Marek Bobakowski, Andrzej Niemczyk

To bardzo mocna autobiografia legendy polskiej siatkówki i trenera kobiecej reprezentacji Polski. Opowiada o swoim życiu, o drodze do kariery, o siatkówce, o relacjach w środowisku siatkarskim, o trudach i sukcesach, o metodach działania. Ale opowiada też o tym, jak wyglądało jego życie – o walce z chorobą, o relacjach z kobietami, z dziećmi. Bardzo konkretna i prawdziwa historia i fantastyczna książka o siatkówce i słodko-gorzkim życiu.

Życie to mecz – Paweł Zagumny

To niezwykle wciągająca autobiografia jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w polskiej siatkówce. Mówi szczerze o zwycięstwach, radościach, satysfakcji, ale też o ogromnej pracy, wysiłku i licznych wyrzeczeniach. Poznajemy nie tylko jego, ale również wiele ciekawostek dotyczących polskiej i światowej siatkówki. Wszystkie książki znajdziecie w księgarniach lub w niższych cenach – w dyskontach książkowych w Internecie. W kolejnych artykułach przedstawimy książki dla fanów koszykówki oraz piłki nożnej. Życzymy mIłej lektury!