Kurs masażu – zaskocz swoją partnerkę!

 

Masaż staje się coraz to bardziej popularny, zawód technika-masażysty rozchwytywany, a kobiety szaleją za mężczyznami, którzy potrafią profesjonalnie masować.  Czujesz, że sprawdzisz się w tej roli, ale nie wiesz, jaki kurs wybrać i czy w ogóle warto? Poniżej dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o kursach masażu.

Nie każdy może być masażystą
Nie wszyscy sprawdzą się w roli masażysty. Trzeba nie tylko mieć do tego pasję, ale również predyspozycje. Masażysta pracuje na stojąco i znacznie obciąża swoje ciało. Podstawowym wymogiem jest więc bycie zdrowym. Masażysta nie może mieć wad kręgosłupa czy tendencji do żylaków. Ponadto musi być wysportowany – niektóre techniki wymagają bowiem wiele siły. Ważne jest również, aby masażysta był empatyczny i lubił ludzi. W końcu klienci zwracają się do niego z konkretnymi problemami.

Rodzaje kursów
Aby zostać masażystą, trzeba ukończyć kursy. I chociaż prawo w Polsce nie reguluje w żaden sposób statusu masażysty, to pracę w tym zawodzie można dostać tylko, gdy ma się odpowiednie kwalifikacje. Te z kolei uzyskamy albo po ukończeniu odpowiedniej szkoły (np. kierunek fizjoterapii) lub po kursach. Trzeba tutaj zaznaczyć, że bez szkoły można być masażystą, ale bez kursów już niekoniecznie. Rodzajów masaży jest bowiem bardzo dużo, a każdy kurs uczy innego. Więc, aby być dobrym masażystą, który posiada dużą wiedzę i umiejętności, należy ukończyć zdecydowanie więcej niż jeden kurs.
Podstawowe rodzaje kursów to:

  • kurs masażu klasycznego,
  • kurs masażu ajurwedyjskiego i ajurwedy,
  • kurs masażu orientalnego.

Dodatkowo poszczególne kursy najczęściej posiadają swoje osobne specjalności. I tak kurs masażu ajurwedyjskiego, to w rzeczywistości kilka lub kilkanaście kursów, bo możemy wyróżnić m.in.: zabieg khadi vasti, masaż głowy shiroabhyanga, masaż stopami padanghata, masaż antycellulitowy udvartana. W przypadku masaży orientalnych sprawa wygląda podobnie, bo są to kursy m.in.: masażu bambusami i miotełkami, masażu lomi lomi, masażu shiatsu i wiele innych. Wszystkie te kursy oferuje np. akademia-masazu.pl. Trzeba więc uzmysłowić sobie, że bycie masażystą to konieczność ciągłego kształcenia.

To warto?
Informacja o tym, że należy się ciągle rozwijać, może być zniechęcająca. W końcu to nie tylko poświęcony czas, ale również koszty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ilość kursów przekłada się na późniejsze zarobki. Chętnych na masaże tylko przybywa, a ośrodki SPA i podobne im placówki zatrudniają masażystów z wieloma kwalifikacjami. W końcu przekłada się to też na bardziej rozbudowaną ofertę i na większy zysk. Poza tym, dzięki stałemu kontaktowi z ludźmi, jest to też praca ciekawa.

Podsumowując, kursy masażu to opłacalny i przyszłościowy wydatek. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i pierw przeznaczyć na to odpowiednie środki. Warto również pamiętać, że powinniśmy wybierać kursy przeprowadzane tylko przez doświadczonych profesjonalistów.