Kwatery pracownicze – sposób na biznes w XXI wieku

Nie od dziś wiadomo, że nieruchomości są jedną z najbardziej opłacalnych form inwestowania pieniędzy. Właściwie wybrana lokalizacja i budynek generują stały, pasywny dochód – marzenie wielu osób. Jakie są zalety wynajmu i w jaki sposób podejść do tematu, by zmaksymalizować zyski, zminimalizować ryzyko, a w perspektywie czasu – cieszyć się bezpieczeństwem finansowym? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w naszym artykule.

 

Wynajem dla osób prywatnych

Większość osób rozpoczynających przygodę z rynkiem nieruchomości i wynajmem kupuje małe – jedno lub dwupokojowe mieszkanie w bloku, aby wynajmować je osobom prywatnym, na przykład studentom pobliskich uczelni. Generuje to zyski w granicach 1000 zł miesięcznie i pozwala na spłatę kredytu hipotecznego w ciągu kilku-kilkunastu lat. Inwestycja niesie jednak spore ryzyko. Przede wszystkim, lokatorzy zmieniają się często. Losy studentów bywają różne, jedni rezygnują po pierwszym semestrze, inni nie mogą dogadać się ze współlokatorem, jeszcze inni zostają ze studiów wyrzuceni. Każdy nowy lokator to niewiadoma – czy będzie płacił w terminie? Czy zadba o mieszkanie tak, jak byśmy tego od niego wymagali?

 

Wynajem dla firm – kwatery pracownicze

Jeśli dysponujemy kilkoma mieszkaniami lub mamy na wynajem cały dom czy kamienicę, warto rozważyć wynajem kwater pracowniczych w Łodzi, Poznaniu, Warszawie lub innym rozwijającym się mieście. Podpisanie umowy z firmą, której pracownicy siłą rzeczy muszą być w miejscu zatrudnienia przez cały czas przewidziany w kontrakcie, gwarantuje większą stabilność dochodu. Właściciel nieruchomości nie musi podpisywać osobnej umowy z każdym lokatorem – wystarczy kontakt z właścicielem lub prezesem firmy.

Kwatery pracownicze są również mniej kosztowne jeśli chodzi o wyposażenie. Pracownicy mieszkają w budynku tylko przez pewien czas i nie potrzebują mebli i wyposażenia typowego dla rodzinnego mieszkania. To wszystko sprawia, że wynajem mieszkań pracowniczych dla firm jest fantastycznym pomysłem i zapewnia finansowe bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny.