Najbardziej popularne męskie zawody

Choć żyjemy w czasach równouprawnienia, to jednak wciąż istnieją pewne zawody, które bardziej “przystoją” mężczyźnie. Zobacz, jakie zawody są powszechnie uznawane za męskie i cieszą się popularnością wśród panów!

Kierowca zawodowy

Jeżeli posiadasz prawo jazdy i lubisz jeździć samochodem, a do tego nie obawiasz się częstych podróży, to być może powinieneś zostać zawodowym kierowcą! Praca ta pozwala na częste przemieszczanie się i poznawanie nowych miejsc, a nierzadko także kontakty z ciekawymi ludźmi. W dodatku, praca kierowcy może być naprawdę dobrze płatna!

programista - zawód przyszłościInformatyk

Stereotypowy informatyk jest cichy, wycofany i zawsze nosi flanelową koszulę w kratę. Oczywiście, nie jest to obraz, który opisuje każdego przedstawiciela tej profesji. Informatycy muszą jednak umieć skupić się na powierzonym zadaniu przez dłuższy czas i wykazywać się skrupulatnością. W zamian czekają na nich komfortowe warunki pracy i wysokie wynagrodzenie.

Architekt

Do tego, aby projektować domy i inne budynki, potrzebna jest dobra wyobraźnia przestrzenna – a to cecha, którą często posiadają panowie. Droga kształcenia architekta jest bardzo długa, jednak wykonywanie tej pracy wiąże się z ogromną satysfakcją.

Budowlaniec

Praca fizyczna kształtuje charakter oraz ciało – może zatem stanowić alternatywę dla… siłowni. Pracownicy budowlani są od dziesięcioleci postrzegani jako bardzo męscy – wiele kobiet po cichu się w nich podkochuje!

Ochroniarz

Ten zawód wymaga nie tylko siły fizycznej, ale także zdolności do szybkiego podejmowania decyzji oraz wojskoodpowiedzialności. Mężczyźni, którzy posiadają te cechy, chętnie zatrudniają się w agencjach ochrony mienia – praca ta pozwala na robienie czegoś, co naprawdę ma sens!

Żołnierz

Stare powiedzenie mówi “za mundurem panny sznurem” – i wydaje się, że coś w tej ludowej mądrości jest! Kobiety wciąż niechętnie zaciągają się do wojska, natomiast panowie często decydują się na służbę w zawodowej armii. Dodatkowo, mężczyźni tacy uważani są za zdyscyplinowanych i odważnych, a zatem… bardzo atrakcyjnych!