Sprawdź najlepsze techniki radzenia sobie ze stresem

Każdy dorosły człowiek powinien znać techniki radzenia sobie ze stresem, dzięki którym będzie w stanie opanować napięcie, jakie pojawia się w wielu momentach naszego życia. Poznaj metody radzenia sobie ze stresem, które cechuje wysoka skuteczność!

Zaakceptuj swój stres

Może to brzmi dziwnie, ale… naprawdę działa! Czasami stres jest naszym sprzymierzeńcem, którego rolą jest motywowanie nas do działania. Starając się go za wszelką cenę zwalczyć, tak naprawdę stresujemy się jeszcze bardziej. Postaraj się zatem zaakceptować to, że jesteś nieco podenerwowany, jeśli jutro w pracy czeka Cię ważne spotkanie lub masz egzamin na studiach. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami!

Spotkanie z bliskimi

Obecność kogoś życzliwego może pomóc nam uporać się ze stresem. Jeśli zatem masz poczucie, że coś Cię “przygniata”, to zastnanów się, czyja bliskość zwykle wpływa na Ciebie kojąco, a następnie… skontaktuj się z tą osobą i poproś o spotkanie. Oczywiście, że zdarzyć się tak, że będzie to niemożliwe – w takiej sytuacji warto wykorzystać komunikator internetowy.

Obejrzenie komedii

Kiedy wiesz, że czeka Cię coś trudnego, to nie ma sensu odliczać godzin do tego wydarzenia. Zamiast tego postaraj się “zabić” czas włączając sobie niezbyt ambitny film. Może to być znana komedia romantyczna albo film klasy B – ważne, by choć na chwilę poczuć się lepiej i nie skupiać się na swoich problemach! Jeżeli masz bardzo mało czasu, możesz nawet obejrzeć film ze śmiesznymi kotami w internecie.

Opisz to, co czujesz

Wyrażenie swoich emocji oraz dokładne opisanie sytuacji sprawia, że poziom stresu znacząco się obniża. Możesz więc sięgnąć po zeszyt, w którym opiszesz to, co się w Tobie dzieje, albo wykorzystać nowe technologie i zrobić to samo przy użyciu komputera. Jeśli masz w sobie duszę artysty, to może nawet pokusisz się o założenie bloga…?

Pamiętaj, że w przypadku każdej osoby sprawdzają się inne sposoby radzenia sobie ze stresem. Wypróbuj je więc i stosuj te, które najbardziej Ci pomagają!