Strój casualowy męski – podstawowe zasady

Męski strój casualowy ma wielu zwolenników. Jego niewątpliwa zaletą jest to, że sprawdza się zarówno w miejscu pracy, w którym nie obowiązuje ściśle ustalony dress code, jak również na spotkaniach ze znajomymi czy najbliższymi. Jego odmiana, nazywana smart casual, jest doskonałym rozwiązaniem podczas korporacyjnego casual friday (luźnego piątku). Sprawdzi się też jako strój na mniej formalne spotkanie biznesowe. W przypadku bardziej oficjalnych okazji causal ma dla swoich fanów wersję określaną jako bussines casual. Reasumując, strój casualowy męski ma wiele wariantów. Dzięki temu pozwala czuć się modnie i stosownie w najróżniejszych okolicznościach.

 

Męski strój casual – na co zwracać uwagę?

Styl casual wymaga zwracania uwagi nie tylko na rodzaj odzieży, ale również na jej jakość i tak zwaną szlachetność. I tak na przykład preferowane są koszule z kołnierzykami, zapinane na guziczki w rogach. Spodnie powinny być idealnie skrojone i dopasowane, a sam materiał dobrej jakości. Różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami stylu casual są równie subtelne, co istotne.

Strój casualowy męski jest swoistym odzwierciedleniem sportowej elegancji. Z kolei bussines casual to lżejsza forma powszechnie znanego stylu bussines formal. I choć wiąże się on z noszeniem mniej formalnych ubrań, to każdy element stylizacji pozostaje elegancki i powinien bez cienia wątpliwości nadawać się na spotkanie biznesowe.

Męski strój typu casual – co wchodzi w skład ubioru?

Ponieważ każdy styl rządzi się własnymi prawami, warto poznać jak wyglądają poszczególne elementy garderoby w tym przypadku.

  • Koszule – mogą być zarówno jednokolorowe, jak i ozdobione subtelnym deseniem (np. kratą vichy, mikrowzorem albo ozdobnym detalem – kolorowy kołnierzyk lub listwa guzikowa). Jeśli jest częścią formalnego stroju – koszula koniecznie powinna mieć długi rękaw.
  • Marynarka – może być jednokolorowa (np. przy spodniach w kratkę) lub ozdobiona wzorem: duża krata, drobna pepitka (tylko do gładkich spodni). Marynarkę w stylu casual można łączyć ze spodniami chino, jeansami,koszulką polo,kolorowymi koszulami.
  • Buty – najlepiej skórzane i sznurowane, w stonowanych kolorach. W przypadku stylu smart casual oraz bussines casual koniecznie na cienkiej podeszwie. Nieco bardziej kolorowe a nawet lekko sportowe sprawdzą w nieformalnej stylizacji.
  • Pasek do spodni – zawsze powinien być dopasowany do butów zarówno kolorystycznie, jak i fakturowo.

 

Na koniec dobra wiadomość związana z krawatami. Ku radości wielu styl casual męski nie wymaga noszenia krawata, a ci którzy go lubią – teraz mają okazję zaszaleć z wyborem zarówno wzorów, jak i kolorów.