Jak szybko schudnąć 10kg? Dieta czy ćwiczenia?

Bycie szczupłym stało się wyznacznikiem atrakcyjności. Jednak, właściwa masa ciała powinna być dla nas ważna przede wszystkim ze względu na stan zdrowia. Jeśli walczysz z niechcianymi kilogramami, pewnie nie raz zastanawiasz się: dieta czy ćwiczenia? Co pozwala osiągnąć lepsze efekty?

Zdrowa dieta

Największym problemem z zachowaniem diety jest myślenie o niej jako o niekończących się wyrzeczeniach i głodzie. A przecież prawidłowa dieta nie jest głodówką. Prostym sposobem, żeby dowiedzieć się na jej temat więcej, jest skorzystanie z konsultacji z dietetykiem, na przykład w placówce Naturhouse, gdzie pierwsze spotkanie nic nie kosztuje. Podczas takiej konsultacji dietetyk określi, ile wody i tkanki tłuszczowej zawiera Twoje ciało, a na podstawie rozmowy dotyczącej stanu zdrowia i obecnych nawyków żywieniowych, specjalista może przedstawić plan żywieniowy dopasowany do Twoich potrzeb. Z pomocą specjalisty możesz szybko przekonać się, że zdrowa dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana, a nawyki i produkty, z których trzeba będzie zrezygnować, zastąpią inne – zdrowsze, ale nie mniej smaczne i przyjazne.

Trening

Jeszcze kilkanaście lat temu nie słyszało się zbyt często o osobach regularnie uprawiających sport. Mimo to nadwaga nie była tak powszechna jak dzisiaj. Ostatnie lata wykreowały myślenie, że intensywny wysiłek fizyczny jest niezbędnym warunkiem odzyskania i/lub utrzymania atrakcyjnej sylwetki. I tak oto trening jest postrzegany jako konkretne działanie, a przestrzeganie diety jako strata czasu, która wymaga zrezygnowania z zaspokajania swojego głodu fast foodami i innymi gotowymi, czyli wysoko przetworzonymi produktami. Łatwiej nam znaleźć godzinę dziennie na ćwiczenia na siłowni, niż zadbać o stałe godziny spożywania posiłków. A jednak nie można zapominać, że wysiłek wzmaga apetyt, bo nasz organizm chce uzupełnić poniesione straty energetyczne. I żaden trening nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli w miejsce spalonych właśnie kalorii będziesz dostarczać do organizmu tyle samo (lub co gorsza jeszcze więcej) nowych.

Jak szybko schudnąć 10 kg?

Aby szybko schudnąć 10 kg oraz osiągnąć wymarzoną sylwetkę najlepiej jest zastosować zasadę złotego środka, czyli konsekwentnie stosować właściwą dietę, a do tego wspomagać się aktywnością fizyczną. Dzięki przestrzeganiu diety, Twoje ćwiczenia wcale nie będą musiały być intensywne. Wielu trenerów personalnych i dietetyków uważa, że już godzinny trening trzy razy w tygodniu pozwoli osiągnąć satysfakcjonujący efekt. A zatem – do dzieła!

Wielu pomysłów na temat odchudzania można znaleźć na stronie internetowej Naturhouse oraz na platformie YouTube – oto przykładowy film: