Tapety do pokoju wciąż są modne!

Był taki moment, kiedy posiadanie tapety w pokoju wydawało się totalną aranżacyjną porażką, bo przecież „to już nie modne”. A jednak… wystarczyło kilka lat niełaski dla tego sposobu wykończenia ścian, aby dekoratorzy i projektanci uznali, że tapeta może by nie tylko modna, ale wręcz okazać się zbawieniem dla nieciekawego wnętrza. Na czym polega fenomen tapet do pokoju?

Tapety do pokoju kreują nastrój

Tapety wykorzystane do wykończenia ścian w pokoju dziennym mogą diametralnie odmienić charakter wnętrza i to bez wykonywania kosztownych remontów czy zakupu nowych mebli. Tapeta może wprowadzić przytulność do salonu, ale może również dodać mu awangardowego szyku lub klasycznej elegancji. Zastanawiasz się, jak wybrać tapetę do pokoju? Mamy nadzieję, że w dalszej części uda nam się pomóc.

Tapety do pokoju dziennego

Pokój dzienny, zwany również salonem, bardzo często łączy w sobie funkcję jadalni. Obok kuchni, sypialni i łazienki stanowi jedno z najważniejszych, bo najczęściej użytkowanych, pomieszczeń w mieszkaniu. To właśnie w salonie spędzasz swój wolny czas razem z najbliższymi. To tutaj relaksujesz się w samotności, ale też pracujesz, planujesz – po prostu tutaj zawsze toczy się życie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie w nim dobre samopoczucie przez odpowiednie dekoracje, a za jedną z nich można uznać właśnie tapety. Bo tapety nie trzeba już rozumieć jako jedynego sposobu pokrycia ścian w pomieszczeniu. Możesz pomalować trzy ściany, a tylko jedną pokryć tapetą. Co więcej, możesz też przykleić tylko jeden lub dwa paski tapety – dziś nic Cię już nie ogranicza

Gdzie przykleić tapetę?

Tapeta do pokoju najczęściej pojawia się na ścianie, przy której znajduje się telewizor lub na tej przed którą stoi kanapa czy sofa. Wykorzystanie tapety w takich miejscach – jako sposób wykończenia części ściany lub jednej z nich, pozwala na dużą dowolność w wyborze wzorów: ogromną popularnością cieszą się te w ozdobne ornamenty, pasy lub pokryte strukturalnym wzorem.

Tym, o czym nie można zapominać podczas wyboru tapety jest zachowanie spójnej kompozycji kolorystycznej z pozostałymi elementami wnętrza, poczynając od koloru ścian, aż po meble i tekstylia zastosowane w salonie.