TOP3 pomysły na dochód pasywny

Wielu z nas każdego dnia spędza osiem (lub więcej) godzin w biurze, by być w stanie zarobić na swoje utrzymanie. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu, a nawet… zupełnie bez wysiłku. Poznaj najlepsze sposoby na dochód pasywny – czyli pieniądze, które same wpadają do Twojej kieszeni.

Marketing sieciowy

Internet jest największą marketingową potęgą – nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas decyduje się na to, by zacząć w nim zarabiać! Na początku niezbędne jest stworzenie sieci dystrybutorów – jeżeli przyłożysz się do tego zadania, to wkrótce będziesz otrzymywać prowizję od sprzedanych przez nich produktów. Pieniądze będą wpadały do Twojej kieszeni przez długi czas, a Twoja działalność może stać się międzynarodowa.

2. Wynajem kwater pracowniczych

Wynajem nieruchomości to bardzo popularny sposób na zarabianie pieniędzy bez pracy na etacie. Jednak, jeżeli decydujemy się na wynajmowanie mieszkań studentom czy młodym rodzinom, musimy liczyć się z tym, że na pewnym etapie pojawią się liczne problemy: młodzi najemcy będą dużo i głośno imprezować, zalegać z opłatami lub z dnia na dzień postanowią wypowiedzieć nam umowę. Lepiej jest zatem zdecydować się na wynajęcie swojego lokalu na kwatery pracownicze w Łodzi, lub innym równie szybko rozwijającym się mieście. Decyzja taka zaowocuje stabilnym dochodem podczas długoterminowego wynajmu kwater pracowniczych, a do tego specyfika naszych gości (osoby pracujące) “zapobiegnie” problemowi zniszczeń czy wymykających się spod kontroli imprez..

3. Inwestycje grupowe

Czyli inaczej zakup udziałów. Mało kogo stać na to, by zainwestować w zakup nowoczesnego centrum handlowego – istnieje jednak możliwość ulokowania części kapitału w udziałach nieruchomości lub innych dóbr. Opcja taka jest zdecydowanie bardziej korzystna, niż nawet wysoko oprocentowana lokata – liczne spółki oferujące możliwość inwestycji grupowych gwarantują około 10 procent zwrotu z inwestycji rocznie. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione przez osoby, które interesują się tym, co dzieje się na rynku. Jest to często wybierany pomysł na dochód pasywny.