Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Większość butów, które zakłada się regularnie i w których chodzi się dłużej niż pół godziny, zaczyna po pewnym czasie wydzielać specyficzną woń, którą trudno zaliczyć do przyjemnych. Jeśli znasz ten problem i masz dosyć koszmaru, jakim jest wstyd wywołany przez cuchnące buty, koniecznie sprawdź, jak usunąć brzydki zapach z butów.

Wstydliwy problem

Nic dziwnego, że nasze ulubione buty zaczynają w pewnym momencie użytkowania nieprzyjemnie pachnieć. W końcu nasze stopy pocą się. Z mniejszym lub większym natężeniem, ale jednak robią to niemal cały czas. Nawet najlepszej jakości obuwie przesiąka potem. Odór, który czujesz po zdjęciu butów to wina bakterii bytujących w pocie. I o ile skarpetki możesz w każdej chwili wrzucić do prania, to jednak większość obuwia nie nadaję się do czyszczenia z pomocą pralki. Najgorsze jest, że odór przepoconego obuwia jest równie drażniący, co trudny do usunięcia. Na szczęście, jest skuteczny, a zarazem bezpieczny dla Ciebie i Twoich butów sposób na rozwiązanie tego problemu.

W walce z uciążliwym zapachem potu, jaki wydobywa się ze znoszonego już obuwia, najskuteczniejszym sposobem na wygraną jest korzystanie z profesjonalnych neutralizatorów zapachu. W przypadku obuwia, najwygodniejszą formą stosowania jest neutralizator zapachów w aerozolu, na przykład Ona.

Jak go stosować?

To dziecinnie proste, bo wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem, skierować dyszę na obuwie/ jego wnętrze i spryskać je kilkakrotnie. Przy okazji pierwszej neutralizacji, warto poświęcić chwilę na odświeżenie szafki przeznaczonej na obuwie. Wytrzyj jej wnętrze, a następnie włóż do środka odkręcony pojemnik neutralizatora Ona Żel lub Ona Block. Oba neutralizatory cechuje długa żywotność, dzięki czemu nawet zapominalscy nie powinni mieć problemu z zachowaniem świeżości w szafce i jej otoczeniu.

Warto podkreślić, że stosowanie neutralizatorów jest dużo efektywniejszym rozwiązaniem niż używanie odświeżaczy, które jedynie maskują przykrą woń, więc odór powróci na pewno. Korzystając z neutralizacji ten problem znika.