Granatowy garnitur to jeden z najlepszych stylistycznych wyborów, jakiego może dokonać mężczyzna. Jeśli tylko jest dobrze skrojony, zawsze będzie elegancki, podkreśli sylwetkę i doda powagi. Zastanawiasz się, jaki krawat wybrać, by nie popsuć efektu? Oto kilka podpowiedzi.

Granatowy – co oznacza ten kolor?

Granatowy oznacza porządek i powagę. Nic też dziwnego, że jest tak często wykorzystywany w służbach mundurowych. Poza tym, kojarzy się z odpowiedzialnością, władzą, zarządzeniem, dlatego to świetny wybór dla osób realizujących się na wysokich stanowiskach, które odznaczają się dyscypliną, niezawodnością i determinacją.

Wokół koła barw

sprytnym sposobem na stworzenie spójnej całości podczas kompletowania stroju jest skorzystanie z koła barw. Na takim kole są zaprezentowane wszystkie kolory, które podzielono na grupy. I tak, kiedy dobierasz koszulę i krawat lepiej zestawić ze sobą kolory kontrastujące (na przykład niebieski i czerwony), zamiast pokrewnych czy uzupełniających się.

Jaki kolor krawatu do granatowego garnituru?

Granatowy garnitur sprawdzi się zarówno na formalnym spotkaniu, jak i przy mniej oficjalnej okazji. Ten neutralny kolor daje Ci szerokie pole manewru w kwestii doboru dodatków, ale jeśli nie chcesz zaliczyć stylistycznej „wpadki”, warto pamiętać o kilku zasadach. A zatem, zajmijmy się kolorami:

  • brązowy krawat – jest świetnym rozwiązaniem przy mniej formalnych okazjach. Jeśli założysz do tego błękitną koszulą i skórzane buty w tym samym odcieniu – osiągniesz perfekcyjny look. Alternatywnym rozwiązaniem przy jasnoniebieskiej koszuli jest też krawat w kolorze podpalanego pomarańczu i ciemna zieleń;
  • czerwony krawat – dodaje żywiołowości. Wykorzystany podczas spotkania biznesowego ma sygnalizować odwagę, gotowość do działania i aktywność;
  • bordowy krawat – to z kolei doskonały krawat do niebieskiego garnituru, zwłaszcza przy białej koszuli i czarnych butach – będziesz wyglądać elegancko, a zarazem wyrazisz swoją energię.

Jak dobrać krawat do okazji?

Pamiętaj, że im bardziej stonowany i ciemniejszy jest krawat, tym bardziej elegancko prezentuje się cały strój. Wyrazistsze kolory i mocne wzory obniżają formalność, dlatego lepiej zakładać je na spotkania towarzyskie.