Zima i późna jesień sprzyjają rozmaitym infekcjom. Skutecznym sposobem na zapobieganie przeziębieniom jest sięganie po wywar z imbiru. Poznaj właściwości herbaty z imbirem oraz dowiedz się, jak przygotować ten niezwykły napój!
Herbata z imbirem na przeziębienie – czemu warto po niego sięgać?
Herbata z dodatkiem imbiru jest doskonałym środkiem zapobiegającym przeziębieniom. Pomaga ona także pozbyć się objawów przeziębienia i grypy. Imbir wykazuje także silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz… leczy kaca! Wiele osób sięga także po herbatę z imbirem, by pozbyć się dolegliwości trawiennych i żołądkowych. W okresie wzmożonej zachorowalności na infekcje górnych dróg oddechowych lub grypy warto wypijać dziennie około dwóch filiżanek herbaty z imbirem – jego rozgrzewające właściwości pomogą nam uchronić się przed chorobą!
Jak przygotować herbatę z imbirem?
Przyrządzenie naparu z herbaty i korzenia imbiru zajmie Ci zaledwie kilka minut! Napój taki przygotujesz, dodając do ciepłej (ale nie wrzącej!) czarnej lub zielonej herbaty sproszkowany korzeń imbiru. Obrany korzeń rośliny możesz także skruszyć przy pomocy moździerza. Jeżeli nie posiadasz takiego narzędzia – możesz pokroić imbir w drobne plastry. Innym sposobem przygotowania herbaty z imbirem jest wrzucenie pokruszonego bądź posiekanego imbiru do gotującej się wody, a następnie umieszczenie w niej kilku łyżeczek herbaty. Jeżeli chcesz, do otrzymanego w ten sposób naparu możesz dodać kilka kropel soku z cytryny lub plaster pomarańczy.
Imbir na przeziębienie – kto nie powinien go pić?
Herbata z imbirem posiada mocny, wyrazisty smak. Nie powinny więc po nią sięgać kobiety w ciąży oraz karmiące (może mieć on negatywny wpływ na smak mleka). Osoby, które cierpią na przewlekłą chorobę przewodu pokarmowego, na przykład. wrzody żołądka lub dwunastnicy czy refluks żołądkowy, przed spożyciem imbiru powinny poradzić się lekarza.
Imbir nie tylko pomaga zachować nam dobre zdrowie, ale także wspaniale smakuje. Warto zatem pić herbatę z imbirem także wtedy, kiedy choroba nam nie zagraża.
Would you like to share your thoughts?
Your email address will not be published. Required fields are marked *