Wiele osób zastanawia się, jak zadbać o siebie bez przeprowadzania ogromnej rewolucji w swoim życiu. To naprawdę możliwe – poznaj nasze proste zasady dbania o zdrowie!

1.Wykonaj badania krwi i moczu

To najlepszy sposób na to, by określić, jak na chwilę obecną wygląda stan Twojego zdrowia. To, jak dbać o siebie i swoje zdrowie będzie w znacznej mierze zależne od wyników badań. Jeśli jakieś parametry będą niepokojące, udaj się do lekarza, który powie Ci, co robić, lub zleci dalszą diagnostykę.

2.Przemyśl swoją dietę

Zacznij od wyeliminowania z niej fast-foodów, słonych przekąsek i gazowanych napojów. Postaraj się jeść pięć niewielkich posiłków dziennie, które składać się będą głównie z warzyw, chudego nabiału oraz produktów pełnoziarnistych. Pij także minimum 1,5 litra wody dziennie. W razie wątpliwości, możesz udać się na konsultację do dietetyka.

Śniadanie – bardzo ważny posiłek w ciągu dnia

3.Postaw na ćwiczenia

Może to być zumba, joga, pływanie lub nawet spacery – ważne, by aktywności fizycznej oddawać się regularnie oraz by sprawiała nam ona przyjemność. Uprawianie sportu sprawi, że nasza przemiana materii przyspieszy, a ewentualna nadwaga stanie się tylko wspomnieniem! Pamiętaj, by treningi były odpowiednie do Twojego poziomu sprawności fizycznej – jeżeli się przeforsujesz, szybko będziesz chciał przestać się ruszać.

4.Wydłużaj czas snu i relaksu

Dorosły, zdrowy człowiek powinien od 7 do 8 godzin na dobę przeznaczać na sen. Jeżeli z jakichś powodów tego nie robisz, to postaraj się to zmienić – od ilości przespanych godzin zależy nasze samopoczucie, ilość energii do działania oraz sprawność fizyczna. Nie zapominaj też o relaksie – na przykład gorącej kąpieli.

5.Zacznij robić więcej tego, co kochasz

Oddawanie się hobby, spotkania z przyjaciółmi lub wieczory filmowe z partnerem pomagają wzmocnić poczucie własnej wartości, poczucie kontroli nad własnym życiem oraz sprawiają, że jesteśmy mniej zestresowani, co poprawia naszą odporność. Nigdy nie zapominaj więc o tym, że masz prawo robić to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność!