Większość butów zaczyna po pewnym czasie wydzielać specyficzną woń. Zwłaszcza gdy nosimy je regularnie i długo. Niestety trudno zaliczyć tę woń do przyjemnych. Jeśli znasz ten problem i masz dosyć koszmaru, jakim jest wstyd wywołany przez cuchnące buty, koniecznie sprawdź, jak usunąć brzydki zapach z butów.

Wstydliwy problem

Nic dziwnego, że buty zaczynają w pewnym momencie nieprzyjemnie pachnieć. W końcu nasze stopy pocą się. Z mniejszym lub większym natężeniem, ale jednak robią to niemal cały czas. Nawet najlepszej jakości obuwie przesiąka potem. Odór, który czujesz po zdjęciu butów, to wina bakterii bytujących w pocie. I o ile skarpetki możesz w każdej chwili wrzucić do prania, to jednak większość obuwia nie nadaje się do czyszczenia z pomocą pralki. Dodatkowo odór przepoconego obuwia jest równie drażniący, co trudny do usunięcia. Na szczęście, jest skuteczny i bezpieczny sposób na usunięcie brzydkiego zapachu z butów.

W walce z uciążliwym zapachem potu najskuteczniejszym sposobem na wygraną jest korzystanie z profesjonalnych neutralizatorów zapachu. W przypadku obuwia, najwygodniejszą formą stosowania jest neutralizator zapachów w aerozolu, np. Ona.

Jak go stosować?

To dziecinnie proste! Wystarczy wstrząsnąć pojemnikiem, skierować dyszę na obuwie/ jego wnętrze i spryskać je kilkakrotnie. Przy okazji pierwszej neutralizacji warto poświęcić chwilę na odświeżenie szafki przeznaczonej na obuwie. Wytrzyj jej wnętrze, a następnie włóż do środka odkręcony pojemnik neutralizatora Ona Żel lub Ona Block. Oba neutralizatory cechuje długa żywotność. Nawet zapominalscy nie powinni mieć problemu z zachowaniem świeżości w szafce i jej otoczeniu.

„Warto podkreślić, że stosowanie neutralizatorów jest dużo efektywniejszym rozwiązaniem niż używanie odświeżaczy, które jedynie maskują przykrą woń, więc odór powróci na pewno. Korzystając z neutralizacji ten problem znika”.