Zegarek dla mężczyzny to coś więcej niż czasomierz. To również jedyny rodzaj biżuterii, o którym nikt nigdy nie powie, że jest passe. To dodatek, który podkreśla i wyraża osobowość właściciela, świadczy o jego umiejętności kreowania swojego wizerunku i może mieć wartość sentymentalną. Ale jak wybrać zegarek męski, aby był naprawdę – no właśnie – męski, a zarazem modny i wygodny?

Okazja czyni różnicę 

Zasady dobierania zegarka męskiego, są jednak równie ważne, jak zasady, którymi kierujemy się podczas wyboru stroju. Na pewne okazje, po prostu nie wypada założyć pewnych typów zegarków. Są z kolei okoliczności, kiedy najważniejsza jest wygoda, a zły wybór może zostać odebrany jako „szpan” lub snobizm.

Zegarek wizytowy – spotkania biznesowe czy rozmowa o pracę to okazje, w których z pewnością , elegancki zegarek wizytowy może okazać się Twoim atutem. Wybierasz go do klasycznego garnituru. Najlepiej postawić na dostosowanie do kolorystki stroju: granat, szarość, brąz, beż, czerń.

Wszelkie dodatki ozdobne, które rzucają się w oczy – są w tym przypadku niewskazane.

Zegarek wieczorowy – przyjęcie, elegancka randka, wyjście do opery, ceremonia ślubna – skoro na takie okazje wkładasz pełny, czyli trzyczęściowy garnitur, to i zegarek powinien być iście wieczorowy. Dobrze, kiedy wyróżnia go klasyczny styl w oryginalnej, nieco ozdobnej, formie. Tutaj zdobienia są absolutnie na miejscu. Jedyny warunek: powinny pasować do stroju.

Zegarek sportowy – jeśli stawiasz na styl „casual”, prowadzisz aktywny tryb życia, lubisz jogging – na co dzień najlepszy będzie typowy zegarek sportowy, który tak naprawdę przyda się każdemu. Wyróżnia się funkcjonalnością, a kto lubi wyraziste dodatki na pewno znajdzie taki, który ma niestandardową formę. 

Jak wybrać zegarek męski na prezent?

Zegarek to dla wielu osób zły pomysł na prezent ze względu na przesądy. Ale kto nie boi się „gadania” i wie, że taki prezent sprawi przyjemność danej osobie, ten powinien przede wszystkim zastanowić się, z jakiego rodzaju zegarka obdarowany będzie korzystać najchętniej. Złotym środkiem wydaje się tutaj zegarek do noszenia na co dzień, który wiele osób określa jako uniwersalny. Trudno go jednoznacznie zdefiniować, bo wszystko zależy od stylu przyszłego właściciela i tego, w jakiej formie najczęściej pojawia się najczęściej.

Jeśli pracuje w biurze, gdzie obowiązuje klasyczny dress code, zegarek powinien być klasyczny, czyli wizytowy, najlepiej na eleganckim i nierzucającym się w oczy skórzanym pasku. Jeśli na co dzień nosi się na sportowo, lepiej wybrać mniej formalny model z niestandardową kopertą. Najważniejsze, żeby zegarek do noszenia na co dzień powinien był po prostu wygodny, współgrał ze stylem życia i charakterem właściciela.