Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, pełni przede wszystkim rolę „pilota” do smartfona. Dzięki niemu możemy znacznie rzadziej sięgać po swój telefon i wyzbywamy się fantomów w postaci wibracji i dźwięków powiadomień, które wcale nie nadeszły. Jesteś posiadaczem iPhone’a i zastanawiasz się, jaki smartwatch wybrać? Oto kilka propozycji.

Mogłoby się wydawać, że wraz z pojawieniem się Apple Watcha – pierwszego smart zegarka marki Apple, dla użytkowników iPhone’ów nie będzie już żadnej sensownej alternatywy. Nic bardziej mylnego.

Pierwszy smartwatch do iPhone – Apple Watch

Apple Watch to pierwszy smartwatch marki Apple, który podbił serca milionów użytkowników. Oczywiście, nie brakuje osób mających wobec niego konkretne zarzuty: słabe parametry, za krótki czas pracy na baterii, nieodpowiednie wzornictwo, odstające od wyglądu klasycznego zegarka, no i cena. A jednak – jest to gadżet, który ugruntował swoją pozycję na rynku.

Klasyczna koperta z funkcjami „smart” – Cogito Classic

Przy jego tworzeniu brał udział światowej sławy projektant – Xavier Houv. Swoim wyglądem Cogito Classic nie różni się od tradycyjnego zegarka, ale to go tak naprawdę wyróżnia. Dostępny w kilku wersjach: z paskiem parcianym, gumowym lub skórzanym, a nawet z masywną bransoletą ze stali. Po wyłączeniu funkcji smart, Cogito Classic zmienia się w zegarek, który pokazuje godzinę tradycyjnymi wskazówkami.

„Dziecko crowdfundingu” – Pebble

Na rynku pojawił się w 2012 roku. Obecnie można wybierać między dwoma modelami: Steel lub Original. Steel charakteryzuje się klasycznym wzorem i wykonaniem ze stali, a Pebble Original jest jego tańszą alternatywą z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Posiada graficzny ekran typu E-Paper, zużywający niewiele energii.

Tańszy, nie znaczy gorszy – Krüger&Matz SmartWatch Classic

Aby kupić funkcjonalny smartwatch, nie trzeba od razu wydawać kilku tysięcy złotych. Prowadzenie rozmów głosowych czy odczytywanie i odpisywanie na SMS pozwala SmartWatch Classic marki Krüger&Matz. Koperta jest wykonana z materiału sztucznego dobrej jakości w grafitowym kolorze, a pasek jest gumowy.

Na pytanie, jaki smartwatch do iPhone wybrać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najważniejsze jest rozpoznanie własnych preferencji i priorytetów, które ułatwi porównanie modeli i wybór tego najbardziej zadowalającego.