Skarpety na prezent to niemal klasyka upominkowa dla mężczyzny, zwłaszcza przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Okryte przez lata niechlubną sławą z powodu swojego banalnego wyglądu i impersonalnej formy, wracają do łask w zupełnie odmienionym wydaniu. Pozbawione wyrazu brązy, szarości i ponura czerń, ustąpiły miejsca intensywnym barwom i nowoczesnemu wzornictwu, a kolorowe skarpety zyskały miano stylowego dodatku dla mężczyzn z charakterem.

Wśród standardowych deseni w paski czy prążki pojawiły się także bardziej skomplikowane wzory nawiązujące do figur geometrycznych, ale również nieszablonowe skarpetki nie do pary, które z pewnością przyciągają spojrzenia, intrygując i zachęcając do podjęcia rozmowy. Kolorowe skarpetki to doskonały prezent dla mężczyzn, którzy mają odwagę pokazać światu swoje prawdziwe oblicze i wzbudzać zainteresowanie w każdej sytuacji. Jaki więc wybrać model, by podarunek był idealnie dopasowany do przyszłego właściciela? Komu można wręczyć nietuzinkowe skarpety na prezent?

Kolorowe skarpetki od awangardy po klasykę

Przy zakupie skarpetek na prezent, warto wziąć pod uwagę nie tylko kryterium rozmiaru, ale również wszystko to, co kojarzy się z obdarowanym. W ten sposób podarunek nabierze indywidualnego charakteru i z pewnością przypadnie do gustu szczęśliwcowi, który go otrzyma. Za wskazówkę można przyjąć np. nietypowe zainteresowania lub wieloletnie hobby, z którego słynie przyszły właściciel. Szusującym po stokach wytrawnym narciarzom, bez wątpienia radość sprawią kolorowe skarpetki z symbolami sportów zimowych. Z kolei amatorom podróży na własną rękę, spodobają się zabawne motywy kampera na środku leśnej polany. Mężczyźni lubiący logiczne łamigłówki, z uśmiechem na twarzy będą spoglądać o poranku na skarpetki ze wzorami przypominającymi zawiłe labirynty lub kształty geometryczne, które wzajemnie się uzupełniają. Inspiracji można szukać także w zawodzie.

Cukiernicy nie oprą się widokowi słodkich torcików, babeczek i lodów,  natomiast weterynarze chętnie rozpoczną kolejny dzień pracy w skarpetkach z wizerunkiem buldoga albo kotów. Skarpety na prezent dla biznesmena, mogą stanowić spore wyzwanie, bowiem narzucony zawodowy dress code, może wykluczyć tak awangardowe rozwiązania z etatowych stylizacji. Rozwiązanie mogą stanowić wysokogatunkowe podkolanówki z wełny merynosów, które wspaniale współgrają ze spodniami od garnituru. Opatrzone jedynie dyskretnym kolorowym zdobieniem, pozwolą na osiągnięcie kompromisu między szalonymi skarpetkami w intensywnych, barwnych deseniach, a typowymi gładkimi skarpetami garniturowymi. 

Czy skarpety na prezent to dobry pomysł dla każdego? 

Szeroki wachlarz ofertowy, jaki obecnie rozwija rynek, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu niemal do każdego mężczyzny tak, aby był w pełni usatysfakcjonowany z prezentu. Kolorowe skarpetki mogą podkreślić wyjątkowy charakter brata, dodać odwagi tacie lub podkręcić służbowy uniform narzeczonego lub szefa, który lubi być centrum uwagi. Natomiast modne świąteczne motywy sprawdzą się jako drobny upominek mikołajkowy dla kolegi z pracy.