Ból głowy jest jedną z tych dolegliwości, których przyczyna często bywa nieznana – bardzo często nie jesteśmy w stanie odkryć, od czego boli głowa w danym momencie. Dowiedz się, co zrobić na ból głowy!

Pobyt w ciemnym pomieszczeniu

Migające światła i zbyt wiele bodźców często stają się przyczyną bólu głowy. Dobrym sposobem jest zatem odcięcie się od zgiełku i zamknięcie się na jakiś czas w ciemnym, spokojnym miejscu. Osoby, które miewają ataki migreny, szczególnie cenią sobie ten sposób łagodzenia bólu!

Spacer po chłodnym powietrzu

Kiedy spędzamy dużo czasu przy ekranie komputera czy telewizora, głowa może się “zbuntować” i zacząć boleć. Dobrze jest zatem wyjść na chłodne powietrze i pospacerować – choćby tylko parę minut. Jeżeli na przykład jesteś w pracy i nie możesz opuścić biura – uchyl okno i zaczerpnij świeżego powietrza.

Masaż skroni

Jest to niezwykle skuteczny i przyjemny sposób na radzenie sobie z bólem głowy – nie tylko tym umiejscowionym w okolicach skroniowych! Możemy wykonać masaż samodzielnie lub poprosić o pomoc partnera. Kto wie, może wzajemny masaż głowy stanie się Waszym wspólnym rytuałem…?

Filiżanka kawy

Osoby, które mają niskie ciśnienie lub wyjątkowo mocno odczuwają zmiany pogody, często cierpią z powodu bólu głowy. Aby podnieść ciśnienie, dobrze jest wypić filiżankę mocnej, dobrej kawy, lub innego napoju, który zawiera kofeinę.

Ziołowa herbatka

Zioła są pomocne w walce niemal ze wszystkimi dolegliwościami! Kiedy dokucza nam ból głowy, sięgnijmy po napar z kozłka lekarskiego lub melisy. Ten drugi ma też właściwości uspokajające oraz nasenne.

Krótki relaks

Co zrobić, gdy boli głowa z powodu nadmiaru stresu i obowiązków? Oczywiście, odprężyć się i postarać nie myśleć o tym, co trudnego lub nieprzyjemnego spotkało nas w ciągu dnia! Możesz w tym celu wejść do wanny pełnej ciepłej wody, pomedytować lub poleżeć na kanapie w pełnym rozluźnieniu. Podczas relaksu staraj się myśleć o czymś przyjemnym.